Blog

Kapsle vs tablety: Jaký je rozdíl?

by in Nezařazené 2. 12. 2020

Při užívání doplňků je užitečné hledat produkty, které poskytují tělu největší biologickou dostupnost. Kapsle nabízejí oproti tabletům řadu výhod. Zde je několik důvodů proč:

1. Snadno stravitelné

Rostlinné celulózové tobolky se v našem zažívacím traktu dokážou mnohem snadněji rozložit než tablety. Je to proto, že celulóza je přírodní rostlinné vlákno vyrobené z jednoduchých molekul, které jsou přátelské ke střevům. Snadné rozložení znamená, že aktivní složky uvnitř kapsle jsou snadno přístupné pro hladký příjem živin do těla.

2. Vyvarujete se zbytečných pomocných látek

Na rozdíl od tablet nevyžadují kapsle přidávání pojiv, aby je držely pohromadě. Pojiva mohou být tvrdá pro zažívací trakt, proto je ideální se jim při nakupování doplňků vyhnout.

3. Mohou pomoci zlepšit stolici

Rostlinná celulóza má podobnou strukturu jako škrob. Protože lidé neprodukují enzym nezbytný pro trávení celulózy, prochází trávicím traktem a končí v tlustém střevě. Zde ji konzumují přátelské střevní bakterie, kterým pomáhá růst a udržovat nás tak zdravé.

4. Méně zpracování

Tablety musí projít zahřívacím procesem, aby se spojily dohromady. Zvýšení teploty může zničit vitamíny v doplňku a snížit celkovou koncentraci živin. Na druhou stranu kapsle nejsou během výroby vystaveny tepelným zdrojům.

5. Veganské

Některé kapsle a tablety na trhu využívají živočišné produkty. Celulóza je však rostlinná vláknina, takže je vhodná i pro vegany mezi námi.